Zgłoszenia tematów na KTLC2022

Co wyróżnia tegoroczną Konferencję Tłumaczy od jej poprzedniczek? Kiedyś powiedzielibyśmy, że to przecież nic takiego, ale teraz, po ponad dwóch latach spotykania się po dwóch stronach ekranu… Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na wydarzenie na żywo! Jeśli jednak nie możecie odwiedzić nas w Warszawie, obiecujemy, że oferta wydarzeń online z pewnością Was nie zawiedzie. Konferencja Tłumaczy 2022 (wraz z anglojęzyczną Translation and Localization Conference) odbędzie się w trybie hybrydowym: od 29. września do 1. października w hotelu Novotel Warszawa Airport i na ekranach Waszych komputerów – w tym samym czasie.

Zapraszamy do wspólnej dyskusji, wymiany myśli i doświadczeń – jak co roku zachęcamy do współtworzenia programu Konferencji i z radością czekamy na Wasze propozycje!

Tegoroczny motyw przewodni to POWER, ale nie ograniczamy się tylko do niego. Wśród tematów, które na pewno chcemy poruszyć, znajdują się między innymi:

  • Branża tłumaczeniowa 2022: co jest naszą największą siłą?
  • Czas maszyn? Jak przejąć inicjatywę w relacjach ze sztuczną inteligencją.
  • Sztucznej inteligencji ciąg dalszy: translatory ustne. Jak i jaką odnaleźć w nich korzyść?
  • Tłumacze na granicach, tłumacze na granicy. Nowe konteksty i wyzwania.
  • Jak sytuacja geopolityczna (gospodarcza, ekonomiczna, migracyjna) wpływa na rynek tłumaczeń?

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń w terminie przedłużonym do 15. czerwca 2022 r.!

A jeśli zamiast własnego tematu, wolisz zaproponować nam nazwisko prelegenta_ki – prosimy o wiadomość na adres: info@translation-conference.com

Jeśli nie widzisz poniższego formularza, kliknij tutaj.