Narzędzia CAT dla zapracowanych i niepewnych

Zaryzykuję takie stwierdzenie: Nie wiesz, co potrafi Twoje narzędzie CAT.
Zdecydowana większość z nas o CAT-ach przynajmniej słyszała, a może nawet korzysta z nich na co dzień. Wielu nie wyobraża sobie pracy bez ich pomocy, a mimo to ciągle zaskakują nas nowe funkcje tych przydatnych programów. Jednocześnie nie wiemy, skąd czerpać wiedzę albo najzwyczajniej w świecie nie mamy czasu na jej poszukiwanie…
Właśnie dla takich osób są przeznaczone te warsztaty. Zaczniemy od przypomnienia najważniejszych funkcji narzędzi CAT, następnie zapoznamy się z darmowym, przeglądarkowym narzędziem Matecat (idealnym dla tych z nas, którzy sporadycznie potrzebują takiego wsparcia), a na koniec zostawimy sobie najsmaczniejsze kąski, czyli rozwiązywanie typowych problemów, pracę nad projektem w kilka osób, przydatne ustawienia projektów… i co tylko zechcecie. Oczywiście nie musimy ograniczać się do Matecata – zachęcam do przygotowania pytań dotyczących takich
Ramowy program warsztatów:
- Wprowadzenie: najważniejsze funkcje narzędzi CAT. Pamięci tłumaczeniowe, analiza, segmentacja, formatowanie.
- Matecat: darmowy, przeglądarkowy program. Tworzenie pierwszego projektu, praca z edytorem, terminologia, znaczniki.
- Inne narzędzia: wspólne formaty, integracje, wymiana plików.
- Typowe problemy i porady
- Tematy zasugerowane przez uczestników
Prowadząca: Anna Lewoc
Anna Lewoc jest z wykształcenia tłumaczką, a z zawodu dodatkowo lektorką (język angielski), wykładowczynią na Uniwersytecie Warszawskim (narzędzia CAT), koordynatorką projektów w biurze tłumaczeń Textem i organizatorką konferencji dla tłumaczy (Konferencja Tłumaczy i Translation and Localization Conference). Posługuje się angielskim i francuskim (oraz, oczywiście, polskim). W wolnym czasie uprawia wspinaczkę, bieganie i żeglarstwo (to ostatnie dotychczas tylko biernie). Lubi oglądać filmiki z kotami i grać na konsoli.