Przedstawiamy nasz TLC Dream Team 🙂


Maria Szpor

Przewodnicząca Konferencji tłumaczy
Działania operacyjne i administracja

Czytaj więcej
Tłumaczka języka niemieckiego, dyrektor Szkoły Prawa Niemieckiego na Wydziale Prawa i Administracji UW, której jest również absolwentką. Ukończyła Instytut Lingwistyki Stosowanej UW. Tłumaczy teksty głównie o tematyce prawniczej i publicystycznej. Założycielka i współwłaścicielka Szkoły dla tłumaczy i Biura tłumaczeń TEXTEM (www.textem.pl). Z Konferencją tłumaczy oraz The Translation and Localization Conference związana od 2012 r.

Anna Lewoc

Przewodnicząca Translation and Localization Conference
Marketing i działania on-line

Czytaj więcej
Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest tłumaczką pisemną języka angielskiego i francuskiego oraz lektorką języka angielskiego (uczy na żywo oraz on-line i nagrywa kursy wideo), jednak nie wyczerpuje to długiej listy wszystkich projektów, których się podejmuje (można o nich poczytać na www.annalewoc.com). Z Konferencją Tłumaczy i Translation and Localization Conference współpracuje od edycji w 2015 roku. W czasie wolnym uprawia biegi długodystansowe i wspinaczkę.

Agenor Hofmann-Delbor

Doradca zespołu

Czytaj więcej
Doktor nauk technicznych w zakresie informatyki. Od 2003 roku aktywny uczestnik branży tłumaczeniowej w Polsce, wykładowca akademicki, autor licznych kursów edukacyjnych, przewodników i artykułów z zakresu narzędzi CAT i lokalizacji oprogramowania, konsultant, certyfikowany trener i wdrożeniowiec. W branży z sukcesami pracował w różnych rolach: inżyniera lokalizacji, testera lokalizacji oprogramowania, tłumacza, szkoleniowca, koordynatora działu informatycznego, kierownika projektów, dyrektora ds. rozwoju, dyrektora sprzedaży, organizatora konferencji i wielu, wielu innych. Założyciel firmy Localize.pl. Pomysłodawca i organizator jednej z największych cyklicznych europejskich konferencji branżowych „The Translation and Localization Conference” oraz „Konferencji tłumaczy”. Administrator grupy facebookowej „TŁUMACZENIA”. Współautor wydanej przez Helion SA książki „Programiści i tłumacze: wprowadzenie do lokalizacji oprogramowania”. Prywatnie muzyk poruszający się w przestrzeni soulu i bluesa.

Jacek Mikrut

Kontakt ze sponsorami i partnerami

Czytaj więcej
Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, z wykształcenia ekonomista. Ekspert z zakresu narzędzi CAT, certyfikowany trener i medyk polowy SDL Trados. Autor podręczników SDL Trados w języku polskim, kursów szkoleniowych i artykułów technicznych (głównie SDL Trados). Współtwórca i capo bastone Localize.pl, współorganizator jednej z największych cyklicznych europejskich konferencji branżowych „The Translation and Localization Conference” oraz „Konferencji Tłumaczy”. 

Jacek Gielnik

Rozliczenia

Czytaj więcej
Starszy Specjalista SDL Trados w Localize.pl. Certyfikowany trener SDL Trados i wdrożeniowiec SDL GroupShare. Ucieleśnienie spokoju i opanowania – nawet gdy zatnie się niszczarka do papieru. Jacek to głos prowadzący między meandrami zleceń, pamięci tłumaczeń i słowników terminologicznych. Od kilku lat stanowi główny kontakt dla większości klientów Localize.pl, pomagając setkom biur i tłumaczy rozpocząć lub sprawnie kontynuować pracę z programami firmy SDL.  Gdy nie nabija kolejnych achievementów lub nie planuje zmian architekturalnych naszego serwisu, uparcie i skutecznie eliminuje problemy użytkowników Tradosa i służy szerokim wsparciem merytorycznym.

Tomek Zarzycki

Grafika i zdjęcia

Czytaj więcej
Urodzony i wychowany w Poznaniu. Z zawodu technik, w głowie rzemieślnik, a w sercu – artysta. Od ponad 25 lat projektuje i produkuje wszelkiej maści publikacje. Od 11 lat ściśle związany z tłumaczeniami.

Marta Stelmaszak

Konsultacje w zakresie PR i marketingu

Czytaj więcej
Tłumaczka języka angielskiego specjalizującą się w tłumaczeniach biznesowych, prawniczych i z zakresu informatyki. Na co dzień pracuje w Londynie, gdzie ukończyła studia z przekładu i zarządzania. Współpracuje z zespołem organizacyjnym Konferencji tłumaczy i bliźniaczej, międzynarodowej The Translation and Localization Conference już od 2015 roku.

Joanna Suchecka

Kontakt z uczestnikami

Czytaj więcej

Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz IPSKT. Tłumaczka przysięgła języka angielskiego i lektorka. Współpracuje z zespołem organizacyjnym Konferencji tłumaczy od 2017 roku.

Dorota Zarzycka, Maja Zarzycka, Aneta Szytel

Pomoc organizacyjna

Czytaj więcej
Nasze nieodzowne wsparcie podczas samej konferencji – to je spotkacie przy stanowisku rejestracyjnym.