Podczas Konferencji Tłumaczy 2019 będziemy mieć przyjemność gościć Ewę Dacko, doświadczoną tłumaczkę techniczną specjalizującą się w nowych technologiach, która nie tylko na dzień przed konferencją poprowadzi świetne warsztaty z user experience (piątek 27 września po południu – zapisz się tutaj), ale również specjalnie dla uczestników konferencji narysuje treść wykładów w postaci notatek wizualnych. Przykład twórczości Ewy poniżej – ciekawe, prawda?

Co to są notatki wizualne? Jest to nietypowe połączenie słów i obrazków, które w skondensowanej formie przedstawia wiedzę przekazywaną np. podczas wykładu albo prezentacji. Notatki wizualne pomagają zapamiętywać informacje, odsiać dygresje i ozdobniki od istotnych treści, wykorzystują symbole do przelania na papier tego, co słyszy rysownik. W pewnym sensie przypominają tłumaczenie – rysownik przekłada na uproszczony, symboliczny język często bardzo zawiłe treści!

Notatki wizualne cieszą się popularnością przy okazji wykładów i konferencji, ale też debat, spotkań biznesowych, a nawet jako własne wytwory pomagające w nauce czy zapamiętaniu ważnych rzeczy. Można je np. stosować w bullet journalingu, aby w przejrzysty, atrakcyjny wizualnie sposób przedstawić listę rzeczy do wykonania danego dnia, wspomnienia z weekendowego wyjazdu czy dobre pomysły na przyszłość.

Podczas Konferencji tłumaczy 2019 Ewa wykona NA ŻYWO notatki wizualne z kilku prelekcji – zostaną one opublikowane w naszych social mediach i udostępnione wśród materiałów z konferencji. Będzie to miła pamiątka i świetna przypominajka!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *